субота, 26 листопада 2016 р.

Mini-EdCamp Khmeljove 2016

25.11 вчитель інформатики Калашник Юрій Олександрович взяв участь у регіональному mini-EdCamp, який пройшов у Хмелівській ЗШ І-ІІІ ступенів Маловисківського р-н. Тема «Розвиток життєвих компетенцій та їх роль у житті сучасної успішної людини». Координатор Майя Тутаєва.
Шаленне поєднання відповідального вчительства та шляхетного професіоналізму!
EdCamp уперше був проведений у 2010 році натхненними едукаторами із США. На сьогодні понад 950 заходів у 26-ти країнах світу об’єднали 70 000 учителів та вчительок і різноманітних стейкхолдерів навчального процесу з усіх куточків земної кулі для відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань. Завдяки новому дискусійному формату (не)конференція підпорядковується закону «про дві ноги»: учасниці й учасники самостійно визначають програму й хід заходу.
  

Після завершення EdCamp всі відчувають так званий «ефект довгого хвоста» – це виявляється у продовженні дискусій і спільної діяльності педагогів
В неформальному спілкуванні можна було познайомитися із різноманітними новими напрямками в освіті чи ідеями для позитивних змін в методах та засобах навчання.
Під керівництвом експертів знайомилися з інструментами професійної самоосвіти педагога, уточнювали  базові компетентності сучасного вчителя,  встановлювали місце освітнього простору в громаді в умовах децентралізації,  знайомилися з новинками педагогічної преси та літератури, відвідали майстер-клас з використання електронного журналу, боролися із вигоранням в учительській професії.
  
Були представлені ресурси для вчительства від Посольства США в Україні, обговорювалися проблема подолання бюрокразавра (папери і діти) та пропозицій від «Нової освіти».

Також присутні ознайомилися із тематикою наступних (не)конференцій.

  


вівторок, 22 листопада 2016 р.

Засідання ШМО

21 листопада 2016 року відбулося чергове засідання шкільного методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу (керівник Коваленко Н.М.) з теми "STEM – освіта: проблеми та напрями впровадження".
Засідання ШМО вчителів природничо-математичного циклу   Із змістом та тенденціями STEM-освіти ознайомила колег вчитель інформатики Калашник О.А. Про робототехніку як один з напрямків STEM-освіти та перспективи участі вихованців закладу у Міжнародній програмі-конкурсі FLL розповів Калашник Ю.О., вчитель інформатики.
   Учасники зібрання проаналізували результати проведення шкільних олімпіад з природничо-математичних дисциплін, оглянули зошити учнів 9 класу з метою визначення вимог до їх ведення вчителями різних предметів. Коваленко Н.М., керівник ШМО, представила новинки педагогічної преси.
    За підсумками обговорення надані поради та прийняті відповідні рекомендації.