понеділок, 26 грудня 2016 р.

Підсумки районних олімпіад

Закінчився ІІ (районний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів.
Вітаємо переможців:
Білий Даніїл (8 клас) - І місце з біології, І місце з інформаційних технологій
Слободенюк Вікторія (9 клас) - І місце з біології,
Степаненко Юлія (9 клас) - ІІ місце з біології, І місце з математики, ІІІ місце з географії, ІІІ місце з фізики, І місце з інформатики та інформаційних технологій
Думенко Дар'я (6 клас) - ІІ місце з математики
Запорожець Богдан (10 клас) - І місце з інформаційних технологій
Дубограй Юрій (11 клас) - ІІ місце з інформаційних технологій.

Різдвяна вікторина до 19 січня «Традиції Різдва в Україні та світі!»

  Усі  вже передчутті різдвяних світ та казкових див. Вже у наші оселі завітав святий Миколай зі своїми подарунками. В хатах вже пахне мандаринами і хвоєю, а господині вже готують продукти для куті та пампухів. Ще трошки і, під супровід колядок і щедрівок, засвяткує вся країна. 
  З 19 грудня 2016 до 19 січня 2017 року на сайті Міксіке триватиме різдвяна вікторина (автор Сергій Запісов).  Змагайтесь з самим собою та з іншими, набирайте максимальну кількість балів та перемагайте.
   Усім бажаємо удачі у змаганнях, гарних свят та приємних подарунків!

Конкурси від Санти


четвер, 15 грудня 2016 р.

Година Коду 2016

У вік інформаційного суспільства кожен учень повинен мати можливість вивчати інформатику. Вона допомагає розвивати навички розв'язання задач, логіку та творчість. Розпочинаючи вивчення рано, учні отримують основу для успіху в будь-якій кар'єрі 21 століття.
   Година коду є всесвітнім заходом, який залучає ...

середа, 14 грудня 2016 р.

До Всеукраїнського чемпіонату FIRST LEGO League

У суботу 10 грудня  у Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся відбірковий турнір з робототехніки та науки – FIRST LEGO League! Цей турнір об’єднав 24 команди із навчальних закладів Києва та Київської області.
   Впродовж заходу найталановитіші діти віком від 9 до 16 років представляли всім відвідувачам свої інноваційні ідеї-стартапи на тему “Пліч-о-пліч з Тваринами”...

четвер, 1 грудня 2016 р.

Районний семінар вчителів біології та хімії

Районний семінар вчителів біології та хімії   18 листопада на базі школи-інтернату пройшов районний семінар вчителів біології та хімії. Тема семінару:"Управління процесом підвищення якості знань учнів через реалізацію  компетентнісного підходу у викладанні хімії та біології". В рамках семінару вчитель біології та хімії Трощинська О.П. провела відкритий урок з біології у 8 класі на тему “Органи кровообігу. Серце: будова та функції”. Презентувала проектну та науково-дослідницьку роботу учнів.
   Члени семінару поділилися досвідом проектно-дослідницької діяльності з обдарованими учнями (Непота О.Д., учитель Перчунівської ЗШ І-ІІІ ст.), застосуванням індивідуального підходу до навчання як засобом підвищення якості знань учнів  (Кондратюк К.І., учитель Олексіївської ЗШ І-ІІст.). Олексієвець К.С., учитель Червонополянського НВК презентувала досвід з теми "Самостійна діяльність учнів як інструмент всебічного розвитку особистості, підвищення якості у формуванні стійких знань, умінь і навичок учнів під час вивчення хімії та біології".Кожен учасник семінару отримав сертифікат участі в роботі семінару.
Районний семінар вчителів біології та хіміїРайонний семінар вчителів біології та хімії

Районний семінар вчителів біології та хіміїРайонний семінар вчителів біології та хімії

Районний семінар вчителів біології та хімії Районний семінар вчителів біології та хімії

Районний семінар вчителів біології та хіміїРайонний семінар вчителів біології та хімії

субота, 26 листопада 2016 р.

Mini-EdCamp Khmeljove 2016

25.11 вчитель інформатики Калашник Юрій Олександрович взяв участь у регіональному mini-EdCamp, який пройшов у Хмелівській ЗШ І-ІІІ ступенів Маловисківського р-н. Тема «Розвиток життєвих компетенцій та їх роль у житті сучасної успішної людини». Координатор Майя Тутаєва.
Шаленне поєднання відповідального вчительства та шляхетного професіоналізму!
EdCamp уперше був проведений у 2010 році натхненними едукаторами із США. На сьогодні понад 950 заходів у 26-ти країнах світу об’єднали 70 000 учителів та вчительок і різноманітних стейкхолдерів навчального процесу з усіх куточків земної кулі для відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань. Завдяки новому дискусійному формату (не)конференція підпорядковується закону «про дві ноги»: учасниці й учасники самостійно визначають програму й хід заходу.
  

Після завершення EdCamp всі відчувають так званий «ефект довгого хвоста» – це виявляється у продовженні дискусій і спільної діяльності педагогів
В неформальному спілкуванні можна було познайомитися із різноманітними новими напрямками в освіті чи ідеями для позитивних змін в методах та засобах навчання.
Під керівництвом експертів знайомилися з інструментами професійної самоосвіти педагога, уточнювали  базові компетентності сучасного вчителя,  встановлювали місце освітнього простору в громаді в умовах децентралізації,  знайомилися з новинками педагогічної преси та літератури, відвідали майстер-клас з використання електронного журналу, боролися із вигоранням в учительській професії.
  
Були представлені ресурси для вчительства від Посольства США в Україні, обговорювалися проблема подолання бюрокразавра (папери і діти) та пропозицій від «Нової освіти».

Також присутні ознайомилися із тематикою наступних (не)конференцій.

  


вівторок, 22 листопада 2016 р.

Засідання ШМО

21 листопада 2016 року відбулося чергове засідання шкільного методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу (керівник Коваленко Н.М.) з теми "STEM – освіта: проблеми та напрями впровадження".
Засідання ШМО вчителів природничо-математичного циклу   Із змістом та тенденціями STEM-освіти ознайомила колег вчитель інформатики Калашник О.А. Про робототехніку як один з напрямків STEM-освіти та перспективи участі вихованців закладу у Міжнародній програмі-конкурсі FLL розповів Калашник Ю.О., вчитель інформатики.
   Учасники зібрання проаналізували результати проведення шкільних олімпіад з природничо-математичних дисциплін, оглянули зошити учнів 9 класу з метою визначення вимог до їх ведення вчителями різних предметів. Коваленко Н.М., керівник ШМО, представила новинки педагогічної преси.
    За підсумками обговорення надані поради та прийняті відповідні рекомендації.

субота, 29 жовтня 2016 р.

До Всесвітнього Дня Мейкера

 25 жовтня 2016 р. було проведено ряд заходів до Всесвітнього Дня Мейкера під девізом «Зроби сам або зробимо разом!».
   Мейкерство – це рух, що об’єднує кожного, хто планує поділитися своїми досягненнями у будь-якій сфері діяльності. Це фестиваль технологій, винахідливості та креативності, свято руху “Мейкерів”, який сьогодні проходить ...

середа, 26 жовтня 2016 р.

Cемінар керівників шкіл-інтернатів обласного підпорядкування

19 жовтня 2016 року на базі Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів відбувся семінар керівників навчальних закладів обласного підпорядкування на тему: "Використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі". Педагоги закладу охоче поділилися своїм досвідом щодо використання мультимедійних комплексів SMART в навчально-виховному процесі....

Участь у ХІІ Хмурівських читаннях

З 17 по 21 жовтня КОІППО проводилась обласна науково-практична інтернет-конференція (ХIІ Хмурівські читання) з проблеми «Технологія фахової майстерності: сучасний інструментарій вчителя»
   Наша участь у конференції відзначена сертифікатами:

З виступами можна ознайомитись на блозі конференції 

понеділок, 17 жовтня 2016 р.

ХІІ Хмурівські читання

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі обласної
науково-практичної інтернет-конференції (ХIІ Хмурівські читання) з проблеми
«Технологія фахової майстерності: сучасний інструментарій вчителя»,
яка відбудеться 17-21 жовтня 2016 року 
 
Напрями роботи:
  1. Сучасний інструментарій вчителя: природничо-математичні дисціпліни.
  2. Сучасний інструментарій вчителя: гуманітарні дисципліни.
  3. Сучасний інструментарій вчителя: освітня галузь «Технології».

неділя, 9 жовтня 2016 р.

Навчання тренерів FLL 2016

  FIRST LEGO League (FLL) – освітня STEM-програма для дітей 9-16 років. Трьома ключовими аспектами FIRSTLEGO League є робототехніка, дослідження та лідерство. Використовуючи набори LEGO Mindstorms, кожна команда спроектує, сконструює та запрограмує повністю автономного робота для змагання на спеціальному полі. Також діти досліджуватимуть тему поточного року, виберуть актуальну проблему світового значення та будуть винаходити її інноваційне рішення. Беручи участь в FIRST LEGO League, діти вивчають програмування, концепції створення роботів, розвивають навички проведення наукових досліджень та лідерські якості.

І з основами всього цього можна було познайомитися на навчанні тренерів FLL 7-8 жовтня в м. Києві, де учасників гостинно зустрів Education HUB, працівники якого зуміли створити незабутню атмосферу навчання, спілкування та творчості.
  Представники м.Києва та різних областей України знайомилися з техніку командоутворення, готували і захищали міні-проекти, вчили особливості виконання місій з Гри роботів, захищали презентації з Основних Цінностей та ще робили багато чого цікавого, незабутнього, веселого. Добровеличківську спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ст. представляв вчитель інформатики Калашник Юрій Олександрович, який в цьому році буде готовити команду учнів нашого закладу для участі у фестивалі FLL разом з вчителем біології Трощинською Ольгою Петрівною.



 

 

   

 

Інтернет-олімпіада з інформаційних технологій

9 учнів 8-11 класів Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів взяли участь в тестовому турі І етапу Інтернет-олімпіади з інформаційних технологій у номінації "Інформаційні системи та бази даних", що відбуласяся 9 жовтня 2016 року за підтримки Київського природничо-наукового ліцею №145.
До уваги учасників були запропоновані міні-задачі за чотирма додатками (для 9 класу - крім Access), а також задачі загального характеру з курсу інформатики. Діти мали змогу перевірити свої знання розв’язуючи не стандартні задачі:  кодування графічної інформації (змішування кольорів), нумерація сторінок та заміна тексту в текстовому процесорі, пошуку помилок у формулах табличного процесора та інші.



середа, 24 серпня 2016 р.

Готуємось до нового 2016-2017 навчального року





MIHICTEPCTBO ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
№ 826 від 14 липня 2016 року
Про затвердження навчальних
програм для 10-11 класів
загальноосвітніх навчальних закладів
   Відповідно до Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, Положення про Колегію Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15 травня 2013 року № 522, наказу Міністерства освіти і науки України від 17 червня 2008 року № 537«Про затвердження Порядку надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 липня 2008 року за № 628/15319 (із змінами внесеними наказом Міністерства освіти і науки № 1006 від 09 вересня 2014 року), рішення Колегії Міністерства освіти і науки України від 30 червня 2016 протокол № 7/5-2
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити навчальні програми для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та надати їм гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України», відповідно до переліку, що додається.
2. Контроль за виконанням рішення колегії покласти на заступника Міністра Хобзея П. К.

Міністр                                                                        Л. М. Гриневич

понеділок, 1 серпня 2016 р.

«Учень року - 2016»

Щорічно в Добровеличківській спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів визначається найкращий учень закладу. Цього року за результатами опитування вихованців та педагогів школи звання «Учень року - 2016» отримала учениця 8 класу Степаненко Юлія.
Серед досягнень учениці -  Диплом ІІ ступеня в Дистанційному турнірі з інформаційних технологій серед учнівської молоді на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, участь в Всеукраїнській учнівській олімпіаді з інформаційних технологій та математики для учнів 5-11 класів "Lviv CSIT-2015", призові місця в районних предметних олімпіадах з української мови (ІІ місце), географії (ІІ місце), фізики (ІІІ місце), інформаційних технологій (І місце). Юля має ІІІ місця в обласних олімпіадах з географії та біології,  ІІ місце серед  учнів 9 класів в олімпіаді з інформаційних технологій.
Учениця зайняла І місце в регіональному фіналі змагання з усного  математичного
рахунку «Прангліміне – 2016» серед учасників Кіровоградської, Черкаської та Полтавської області і брала участь у Всеукраїнському фіналі (м.Львів), ІІІ місце у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН – Юніор Дослідник» у номінації «Історик – Юніор».
У конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАНУМ (районний етап) вихованка виборола І місце в номінації «Математика».
Юля - активна учасниця шкільних заходів, учнівського самоврядування,  постійно демонструє високі результати в багатьох інтерактивних конкурсах.
Заохоченням до майбутніх досягнень стала участь у Літній школі з програмування та математики для учнів 7-11 класів, що проходила з 10 по 20 липня 2016 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (м. Київ). У її роботі взяло участь більше 100 учнів 5-11 класів майже з усіх регіонів України. В залежності від початкової підготовки учасникам школи було запропоновано ознайомитися або поглибити свої знання з алгоритмізації та програмування на прикладі мов програмування Python та Pascal. Учні розв’язували задачі Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики. Заняття з учнями проводили провідні фахівці по підготовці учнів до олімпіад з програмування різних рівнів вищих навчальних закладів м.Києва та студенти, які в шкільні роки брали участь у Всеукраїнських олімпіадах з інформатики.
Формат Літньої школи дозволив краще засвоїти достатньо складний матеріал завдяки  вільній, невимушеній, особливій атмосфері між учнями та викладачами під час навчального процесу, а також завдяки поєднанню навчальних занять з відпочинком на природі, екскурсіями містом, олімпіадами та конкурсами. Юля нагороджена Подякою за активну участь у конкурсі «Єднаймося заради майбутнього планети Земля» та Дипломом І ступеня за участь у олімпіаді з програмування серед 9 - 10 класів і отримала приз  - окуляри віртуальної реальності Vertual Reality Set Modecom.
 

  


Участь вихованки у Літній школі з програмування та математики стала можлива завдяки фінансовій підтримці керівника ТОВ «АГРОФІРМА СВІТАНОК» Воробйова В.М.,  депутатів Добровеличківської районної ради від партії «Батьківщина» та за сприяння  першого заступника голови Добровеличківської райдержадміністрації Болілого В. А. і заступника голови Добровеличківської районної ради Огреби А.П.