четвер, 25 лютого 2016 р.

Відкритий урок природознавства

24 лютого відбувся відкритий урок з природознавства в 5 класі (вчитель Трощинська О.П) на тему: «Вода – розчинник. Розчинні й нерозчинні речовини. Розчини в природі»
  Мета уроку: ознайомити учнів з властивостями води, її походженням та значенням води для всього живого, дати поняття розчину, розчинника та розчиненої речовини; сприяти формуванню бережливого ставлення до води.
  На урок завітала Краплинка, яка просила допомоги в дітей, адже з кожним роком на планеті все менше стає прісної води. Учні об’єдналися в групи та продемонстрували Краплинці добрі знання про воду.
 Невід’ємним компонентом уроку є практичне дослідження, тому Онищенко Максим продемонстрував дослід своїм однокласникам про речовини, які є розчинними та нерозчинними у воді.
Відкритий урок природознавства 
Відкритий урок природознавства Відкритий урок природознавства

субота, 20 лютого 2016 р.

Шкільний тиждень фізики

З 15 по 19 лютого 2016 року в школі проходив традиційний Тиждень фізики, організований вчителем фізики Галіченко Т.В. Мета Тижня - підвищити інтерес до вивчення предмету, збагатити кругозір та інтелект учнів додатковими знаннями.
  Про початок тижня свідчила числена та пізнавальна інформація, розміщена в приміщенні школи, та лінійка відкриття Тижня, яку провели учні 11 класу Мартин Анастасія та Резніченко Карина.
Тиждень фізики 
  У рамках тижня фізики проводилися різноманітні заходи для учнів 5-11 класів. 
  У вівторок (16 лютого) для учнів 5-6 класів вчителем фізики Галіченко Т.В. та учнем 9 класу Бондарєвим Віталієм були проведені цікаві досліди та фокуси.
Тиждень фізики Тиждень фізики 
Тиждень фізики Тиждень фізики 
Тиждень фізики Тиждень фізики 
Тиждень фізики 
 18 лютого у школі відбувся фізичний КВК між командами: "Мушкетери фізики" (7клас), "Джентельмени фізики" (8клас), "Круті фізики" (9 клас), де учасники команд проявили себе в різноманітних конкурсах. Перемогу отримала команда "Джентельмени фізики" (8клас).              Самими активними учасниками заходу були: Степаненко Юля, Погорілий Денис, Швець Аніта, Дромашко Артем, Губар Владислав, Білий Данило, Турчак Вікторія, Карпенко Карина, Ткаченко Павло.
    Завершився тиждень фізики конкурсом малюнків на тему:"Фізика очима дітей".

пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Підсумки тижня інформатики

  16 лютого 2016 року на шкільній лінійці відзначено активних учасників шкільного Тижня інформатики, що проходив з 8 по 12 лютого. Школярі одержали сертифікати за участь в освітньому проекті "Година Коду" (10 грудня 2015 року) та Всеукраїнській акції "Хвиля безпечного Інтернету" (9-12 лютого 2016 року). Дипломи отримали також переможці конкурсів, проведених у рамках Тижня інформатики.

Засідання шкільного наукового товариства учнів "Астра"

16 лютого відбулось чергове засідання шкільного наукового товариства учнів "Астра". Під час зустрічі школярі представили свої науково-дослідницькі роботи, підготовлені протягом року для участі в районному та обласному конкурсах-захистах.
Швець Аніта8Вплив соціальних мереж на соціалізацію молоді
Степаненко Юлія8Ціла і дробова частина числа у графіках і задачах
Карпенко Карина9Трудові ресурси Кіровоградської області, проблема зайнятості населення
Сарданова Лідія10Дослідження порушень постави та форми стопи у підлітковому віці
Гавриленко Лілія10Постмодерні риси художнього світу Йосипа Бродського
Кусенко Антон 11Точні методи розв’язування систем лінійних алгебраїчних рівнянь
Семенюк Дар’я11Трагедія єврейського населення Добровеличківщини в роки Другої світової війни
Білий Костянтин 11Огляд теорії графів та типових задач
Засідання ШНТУ Засідання ШНТУ 
Засідання ШНТУ Засідання ШНТУ 
Засідання ШНТУ Засідання ШНТУ 
Засідання ШНТУ Засідання ШНТУ 
  Після виступів учнів відбулося їх обговорення та керівникам робіт надані рекомендації щодо уточнення і покращення презентацій робіт на обласному конкурсі-захисті. 

понеділок, 15 лютого 2016 р.

Шкільний тиждень інформатики

З метою розвитку в учнів пізнавальних інтересів, творчого мислення, потреби глибокого оволодіння знаннями, прагнення постійно знайомитись з сучасними досягненнями науки і техніки, виховувати позитивні мотиви до навчальної діяльності, створювати умови для самореалізації з 8 по 12 лютого 2016 пройшов Тиждень інформатики.
   9 лютого вихованці закладу взяли активну участь у трьох хвилях Всеукраїнської акціії «Хвиля безпечного Інтернету – 2016», що проходила з ініціативи Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України за підтримки Української антивірусної компанії «Zillya! Антивірус», Інтернет-проекту «Про Інтернет»  та Науково-методичного проекту «Якість освіти».
   62 учні 5-7 класів пройшли навчальну гру та тестування. Найшвидше із завданнями впоралися Найда Андрій, Онищенко Максим, Ловіцька Діана, Заярний Поль, Іванов Ілля (5 клас), Перкін Володимир, Унгуряну Артур, Хаян Тетяна, Панасюк Андрій, Іщенко Марина, Бондаренко Дмитро, Іванова Богдана, Волков Нікіта, Балакшей Назар (6 клас), Губар Влад, Білий Данило, Мовчан Ярослав (7 клас).
   Для учнів 8-9 класу було проведено бесіду «Internet: глобальне добро або зло?», в ході якої було повторено Internet-сервіси та наголошено на можливих негативних наслідках неправильного користування ними. 
Шкільний тиждень інформатики Шкільний тиждень інформатики
   10 лютого учні 10 класу стали учасниками тренінгу «Культура спілкування в Інтернеті», на якому опрацювали правила нетикету. 
Шкільний тиждень інформатики Шкільний тиждень інформатики 
Шкільний тиждень інформатики Шкільний тиждень інформатики 
Шкільний тиждень інформатики Шкільний тиждень інформатики 
Шкільний тиждень інформатики Шкільний тиждень інформатики 
Шкільний тиждень інформатики 
  10 лютого відбувся шкільний чемпіонат «Володар клавіатури», участь у якому взяли 22 вихованці 5-6 класів. Учні змагалися в швидкості набору тексту за допомогою програми «KEY» в номінації «Професіонал». Почесне звання «Володар клавіатури» серед учасників 5-го класу виборов Онищенко Максим, серед  учасників 6-го класу – Волков Микита.
Шкільний тиждень інформатики Шкільний тиждень інформатики 
Шкільний тиждень інформатики Шкільний тиждень інформатики 
Шкільний тиждень інформатики Шкільний тиждень інформатики  
Шкільний тиждень інформатики 
  В змаганнях «Надійний користувач «Scratch»» свої сили пробували 12 вихованців 5-7 класів. Вони намагалися створити міні-гру по керуванню вертолітом. Найкращими стали Білий Данило та Іщенко Марина.
Шкільний тиждень інформатики Шкільний тиждень інформатики 
 11 лютого пройшла гра "Інформанія", в якій змагалися збірні команди 7-11 класів "Хакери" (капітан Кусенко А.) та "ІТ-ішники" (капітан Білий К.). Участь у теоретичному та практичному турах продемонстрували обізнаність учнів з поняттями сучасної інформатики, уміння працювати з офісними програмами, шукати інформацію в інтернеті, виконувати логічні вправи та уміння працювати у команді. З рахунком 57:58 перемогли "Хакери". 
Шкільний тиждень інформатики Шкільний тиждень інформатики 
  Під час Тижня інформатики, з нагоди Дня безпечного Інтернету комісією преси та інформації (голова комісії Нікозенко  О.) видана газета «Безпечний Інтернет», в якій вказано переваги й недоліки користування Інтернетом.
Шкільний тиждень інформатики

понеділок, 8 лютого 2016 р.

Регіональний фінал Прангліміне - 2016

   7 лютого 2016 року двоє учнів нашої школи брали участь у регіональному фіналі змагання з усного рахунку Прангліміне- 2016. 
   Степаненко Юлія, учениця 8 класу, отримала диплом за зайняте І місце, Ганський Олег, учень 4 класу - за ІV місце. 
Вітаємо!


Засідання ШМО

   28 січня 2016 року відбулося чергове засідання шкільного методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу, на якому розглядалася тема: "Міжпредметні зв’язки як засіб формування системних знань та життєвих компетентностей учня".
   До уваги колег пропонувались виступи "Інтегровані уроки - потужний стимулятор розумової діяльності дитини" (Калашник О.А.) та "Бінарні уроки як шлях реалізації інфтегрованого навчання" (Трощинська О.П.).
   Крім того, учасники зібрання обговорили потенціал блогу ШМО та тему веб-квесту, що планується створити до Всесвітнього дня космонавтики.





вівторок, 2 лютого 2016 р.

Тиждень географії

  З 25 по 29 січня 2016 року у школі проходив Тиждень географії.
 У понеділок, 25 січня, вихованцям було запропоновано розгадування кросвордів, загадок, головоломок, ребусів та цікавих задач.                
  У вівторок 26 січня відбувся позакласний захід «Екзотичний географічний ярмарок». Учні 8 класу розповіли про походження овочів та фруктів, які нині вирощуються в Україні та стали звичними на столі українців, і про ті, що є у нас екзотичними. Захід пройшов у вигляді ярмарку, де за знання учні могли «купувати» плоди та ягоди. Учні 7 класу підготували цікаві загадки про культурні рослини. На ярмарку було представлено два павільйони «Знайомі незнайомці» та «Заморські гості».



У середу учні 10 класу разом з учителем географії Пасхал Г.П. запросили на захід «У світі дивовижних географічних професій», де познайомили присутніх з професіями геолога, гідролога, метеоролога, океанолога та ін. Розповіли про вимоги до людей цих професій, їх рід занять та сферу діяльності. Старшокласникам цей захід допоможе в майбутньому орієнтуватися при виборі майбутньої професії.

У четвер, 28 січня, кращі знавці географії, учні 8-11 класів змагалися за звання «Найрозумнішого географа» в однойменному інтелектуальному шоу. Це звання виборола учениця 8 класу Степаненко Юлія.






У п’ятницю, 29 січня, між командами вихованців 6 класу відбулася інтелектуальна гра «Географічний калейдоскоп», де учням були запропоновані цікаві завдання та запитання по темі «Атмосфера». Перемогу отримала команда «Козаків» (Капітан Нізов Костянтин).
Протягом тижня вихованці 5 класу створили газету «Географічні рекордсмени материків та океанів», підібравши цікаві відомості про тваринний світ материків і океанів.